Yükleniyor...

Arşiv Politikası

.

İNTOBA – İnsan ve Toplum Bilimleri Akademi Dergisi‘nde yayımlanan makaleler, yazarı tarafından çalıştığı üniversitenin kurumsal arşivinde, konulu arşivlerde veya diğer her türlü arşivde ambargo süresi olmaksızın erişime açılabilir. Böylece bu yayına herkes ücretsiz olarak hemen ulaşabilir.

.

İNTOBA – İnsan ve Toplum Bilimleri Akademi Dergisi (ISSN: 2791-6766), yazarlara, bir makalenin kendi kendine arşivleme (yazarın kişisel web sitesi) ve/veya yayınlandıktan sonra kurumsal bir havuzda arşivleme için bir makalenin (yayıncı pdf) nihai yayınlanmış sürümünün kullanılmasına izin verir.
• Yazarlar, makalelerini halka açık ve/veya ticari konu tabanlı arşivlerde kendi kendilerine arşivleyebilirler. Ambargo süresi yoktur ancak yayınlanan kaynak belirtilmeli ve dergi ana sayfasına veya makalelerin DOI’sine bir bağlantı ayarlanmalıdır.
• Yazarlar makalenin çıktısını PDF belgesi olarak indirebilirler. Yazarlar makalenin kopyalarını meslektaşlarına herhangi bir ambargo olmaksızın gönderebilir.

.
İNTOBA – İnsan ve Toplum Bilimleri Akademi Dergisi‘ne gönderilen makaleler halihazırda kendi internet sitesinde (https://intoba.org/arsiv/) ve Milli Kütüphane Elektronik Yayın Derleme Sistemi (EYDeS) üzerinde arşivlenmektedir.